O nás

Nachádzame sa v lesnatom prostredí dediny Liptovské Revúce situovanej na rozhraní dvoch NP Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, v smere Ružomberok-Donovaly.

Penzión sa nachádza v hornej časti dediny Liptovské Revúce, ktorá je situovaná v „srdci“ Dolného Liptova vo Veľkej Fatre. Priamo z našej chaty začína väčšina turistických trás do Veľkej Fatry.

Ponúkame príjemné ubytovanie v chate s kapacitou 27 lôžok s možnosťou ďalších cca. 4 prísteľkov. Ubytovanie je v 2, 4 a 6-lôžkových izbách.  V spolupráci s partnerskými ubytovacími zariadeniami radi ubytujeme prípadne aj väčší počet hostí, z organizačných dôvodov je to ale potrebné vopred nahlásiť. Izby sú typovo rozdelené do kategórií STANDARD, FAMILY a SLOVENSKÁ IZBA.

Izby typu STANDARD majú spoločné sociálne zariadenie na chodbe. Izba typu SLOVENSKÁ je vybavená v štýle starodávnej dedinskej izby typickej pre Liptovské Revúce. Izby typu FAMILY majú okrem vlastných sociálnych zariadení aj vlastné kuchynské kúty s možnosťou varenia jednoduchých jedál.

Izby FAMILY a SLOVENSKÁ majú vlastné TV-prijímače a rádio s CD prehrávačom. Izby typu STANDARD môže využívať TV-prijímač, DVD rekordér prípadne rádio-minivežu v spoločenskej miestnosti. Na prízemí chaty je veľká plne zariadená spoločenská miestnosť s krbom, ktorá slúži aj ako jedáleň pre ubytovaných hostí. Chata disponuje vlastnou lyžiarňou s možnosťou uloženia a uzamknutia lyžiarskej výstroje. V lete je využívaná na uschovanie bicyklov.

Večer možno stráviť opekaním či grilovaním v záhrade. Prípadne športovými aktivitami.

Parkovisko pre autá, či autobusy sa nachádza vedľa objektu. Autobusová zastávka je vzdialená asi 100 m od objektu. Autobusové spojenie do Ružomberka je pravidelné

Súčasťou chaty je aj malá reštaurácia/pizzeria, ktorá poskytuje dostatočne priestorové zázemie aj pre prípadné rodinné oslavy. Tieto priestory sú k dispozícii aj pre verejnosť.

Stravovanie našich hostí je zabezpečené formou polopenzie, ktorá však nie je podmienkou ubytovania. Naši hostia ubytovaní v izbách typu FAMILY si môžu jedlo pripraviť aj sami v kuchynských kútoch. Typologicky je kuchyňa je prispôsobená nášmu prostrediu, varíme jedlá domáce a na požiadanie aj špeciality nášho regiónu.

Pre turistov, ktorí ešte nepoznajú túto oblasť a chcú navštíviť najbližšie okolie, máme pripravené vypracované turistické trasycyklotrasy. Viac o histórii, tradíciách, zvykoch alebo súčasnom dianí v našej dedine. Naše ubytovanie odporúča aj stránka chaty a chalupy na prenájom na Slovensku. Nájdete nás v sekcii ubytovanie v okolí Liptovského Mikuláša. Určite prídite. Budete spokojní.

Ubytovanie

Ubytovacie kapacity chaty Horec sú dimenzované na 27 ubytovaných hostí, adekvátne tomu sú prispôsobené stravovacie resp. spoločenské priestory. Pozrite si hodnotenia chaty Horec.

Typ izby Kapacita
Typ SLOVENSKÁ IZBA – apartmanové ubytovanie s dekoráciou a interérom v štýle liptovskej izby, samostatné WC a sprcha, TV a rádio 2 postele + 1 prístelok
Typ FAMILY – ubytovanie vhodné pre rodinu s deťmi, k dispozícií je chladnička a malý kuchynský kút, samostatné WC a sprcha, TV a rádio 4 postele + 1 prístelok
Typ STANDARD – ubytovanie vhodné pre deti, alebo vačšiu samostatnú skupinu, WC a sprcha sú spoločné na chodbe, k dispozícií je rádio 6 postelí

Poloha


Zväčšiť mapu